КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ НОТАРІУСА. АНДРІЙ СПІРІДОВИЧ
Нотаріат України № 4 (31) 2018
Читач: Андрій Спірідович, голова комісії НПУ з питань професійної етики нотаріусів, приватний нотаріус Кременчуцького районного нотаріального округу Полтавської області
Книга: «Людина, що сміється», Віктор Гюго
«Грудень цього року ознаменувався, зокрема, бурхливими протестами у Франції. Так, Франція — не лише романтика та розкіш, це ще й сильний революційних дух її мешканців. Тож саме час звернути увагу на доробок французьких класиків та прочитати (або перечитати) хороший історичний роман.
Рекомендую до читання твір французького письменника, драматурга, публіциста, громадського діяча, члена Французької академії Віктора-Марі Гюго — роман «Людина, що сміється» (L’Homme qui rit, 1869).
Читаючи цей роман, ви зможете здійснити подорож в далекий, але дуже цікавий та за- хоплюючий період XVII століття у Англії — часи престолів, королів та королев, придворних переворотів, бродячих театрів. Даний твір розповість вам про неймовірно сильного духом хлопця — Гуінплена, який був спотворений компрачикосами (людьми, які за гроші перетворювали зорових дітей у потвор – на потіху публіці). Разом з головним героєм читач проходить увесь його життєвий шлях – від покинутого хлопчика до дворянина. Також в книзі змальовується історія неймовірного кохання двох молодих сердець.
Чи жорстокий цей твір? Тут немає відвертих сцен насилля чи вбивств, але сама атмосфера, в яку ви поринете вже з перших сторінок книги, може здатися ще важчою, ніж у романах жахів. Автор прекрасно показує злість, жадобу, меркантильність, лицемірство та пиху людей, проти- ставляючи таких персонажів тим героям, які потворні зовні — але мають чисті, добрі душі.
Часи минають, але актуальними залишаються теми корупції та несправедливості, вічних істин, боротьби добра і зла. Одна із проблем, яку підіймає Віктор Гюго — зарозумілість людини, породжена ідеєю винятковості.
Роман «Людина, що сміється» написаний майстерно, тому читається досить легко, але має глибокий філософський зміст, зацікавить також історичними фактами. Сподіваюсь, ви отримаєте незабутні враження від читання цього класичного роману видатного французького письменника».
«В усмішці завжди є початок примирення, тоді як сміх часто означає відмову примиритися»
«Той, хто не володіє своїми думками, не розпоряджається і своїми діями»
«Порівнювати — значить перестати розуміти самого себе»
«Монолог — це дим духовного вогню, що горить всередині нас»
«Перебуваючи на вершині гори, ми вдивляємося в прірву. Впавши в безодню, споглядаємо небо»
«Розмова вголос наодинці з собою справляє враження діалогу з богом, якого ми носимо в собі»