«БУТИ ОБ’ЄКТИВНОЮ, ДІЯТИ ПРОФЕСІЙНО»: ТЕТЯНА БАЛИК У СКЛАДІ ВККН
Нотаріат України, № 4 (35) 2019
Голову відділення Нотаріальної палати України в Кіровоградській області, приватного нотаріуса Кропивницького міського нотаріального округу Тетяну Балик призначено до складу Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату. На прохання журналу «Нотаріат України» Тетяна Миколаївна прокоментувала свій новий статус та бачення мети діяльності ВККН.
– Тетяно Миколаївно, вітаємо із призначенням до складу ВККН! Відчуваєте особливу відповідальність та почесність цього статусу?
– Дякую за вітання! Бути членом ВККН справді почесно та престижно. Основними завданнями Комісії є визначення рівня професійної підготовленості осіб, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю, та вирішення питання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю практикуючих нотаріусів. Відповідальність велика, адже вирішення цих завдань – це вирішення долі людини. Це завжди складно.
– Чи ставите Ви собі якісь персональні завдання як член Комісії?
– Так. Бути об’єктивною, діяти професійно. Вирішувати питання, які винесені на розгляд Комісії, керуючись принципом неупередженості.
– Які особисті моральні якості дозволяють членам ВККН виконувати свою роботу доброчесно та незалежно?
– Думаю, що це особиста відповідальність, уміння відстоювати свої професійні позиції та уміння діяти справедливо. Дотримання особистих моральних вимог, які можуть суперечити одна одній, спонукає нас діяти тактовно.
– Чи може нотаріус, який порушив правила професійної етики, розраховувати на об’єктивний розгляд ВККН цього питання? Що можете порадити нотаріусам, щодо яких внесено подання?
– Об’єктивний розгляд всіх питань, які винесення на засідання Комісії, – це об’єктивна реальність та вимога часу. Колегам раджу працювати відповідно до вимог діючого законодавства та вирішувати спірні питання також у правовому полі. Якщо є вина – треба відповідати.
– У зв’язку з оновленням складу Мін’юсту показники роботи ВККН зміняться? Що свідчитиме про ефективність роботи Комісії?
– Оновлення складу Міністерства юстиції, звичайно, змінить показники роботи ВККН. Про ефективність роботи Комісії, на мій погляд, має свідчити зменшення кількості подань на анулювання свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю та зменшення кількості винесених судових рішень про скасування рішень Комісії.
– Яка Ваша думка про можливість передачі ВККН із Мін’юсту – у підпорядкування Нотаріальній палаті України?
– Зміна підпорядкування ВККН можлива, але участь Міністерства юстиції в роботі ВККН обов’язкова.
Спілкувалася Юлія Шешуряк